Kafkas Çeçen Kültür Derneği İstanbul Türkiye

Arşiv
KAHVALTILI TOPLANTI DAVETİ
Vaynahların beraberliği ve kaynaşma için bursiyer öğrencilerimizle beraber 02 Mart pazar günü sabah Sultanahmet, Avlu Şerbethane isimli çeçenlerin mekanında kahvaltılı toplantı yapılacaktır. Tüm camiamız davetlidir.

+ Devamı

1944 ŞEHİTLERİNE DUA DAVETİ
iSTANBUL Kafkas Çeçen Kültür Derneğimiz tarafından 23 Şubat 1944 Şehitlerini anma için dua toplantısı yapılacaktır. Slayt gösterisi, sohbet, dua ve Yasin-i şerif ile tüm şehitlerimiz anılacaktır. Bütün hemşerilerimiz davetlidir.

+ Devamı

İSTANBUL ÇEÇEN EVİ HAZIRLANIYOR.
Kafkas Çeçen Kültür Derneği’nin girişimleri ve başvuruları sonucu İstanbul Büyükşehir Belediyesince yaptırılan çeçen evinde sona yaklaşıldı.

+ Devamı

Vefat Haberi (KEMAL CANBOLAT)
Kahramanmaraş ili Göksun ilçesi Çardak kasabasından Dernek emektarımız ve yöneticilerimizden fatih Canbolat beyin babası Çeçen Kemal CANBOLAT vefat etmiştir. Allah Rahmet eylesin. Dela gecha Doyla.

+ Devamı

ÇEÇEN SIĞINMACI SORUNU II
İstanbul Kafkas Çeçen Kültür Derneğimiz çalışmaları sonucu yurdumuzda bulunan Çeçen sığınmacı kardeşlerimize vatandaşlık verilmesine başlanıldığı bilinmektedir. Derneğimiz vatandaşlık işlemlerinde sıkıntı yaşanan sığınmacılar için tekrar resmi olarak yetkili makamlara müracaat etmiştir.

+ Devamı

DÜGÜN DAVETİ
Kahramanmaraş/Göksun/Çardak kasabasından Çeçen Özgül ve Abdurrahman ÖZDİL'in kızı Esra ÖZDİL&Yüce GÜMÜŞ düğünlerine bütün vaynah ve dostları davetlidir.

+ Devamı

Vefat Haberi (ŞEMSETTİN SİNAN)
Kahramanmaraş ili Göksun ilçesi Çardak kasabasından Şemsettin Sinan Mersinde vefat etmiştir. Yakınlarına Allahtan rahmet ve başsağlığı diliyoruz.

+ Devamı

TOPLANTI VE OLAĞAN KURUL DAVETİ
Derneğimizin olağan kurul ve burs komisyonu toplantıları 13 Ekim 2013 Pazar günü saat 13.30 da Namık Kemal cad. Çakırağa Camii aralığı sk. No: 5/2 Aksaray/İstanbul adresinde dernek merkezimizde yapılacaktır.

+ Devamı

ÇEÇEN İFTARI YAPILDI
İstanbul Kafkas Çeçen Kültür Derneğimiz tarafından geleneksel olarak yapılan Çeçen&İnguş iftar programı 14 temmuzda yapıldı. Bütün katılımcılara teşekkür ederiz.

+ Devamı

ÇEÇEN İFTARI 14 TEMMUZDA YAPILACAK.
İstanbul Kafkas Çeçen Kültür Derneğimiz tarafından geleneksel olarak yapılan Çeçen&İnguş iftar programı 14 temmuzda yapılacaktır. Bütün sevenlerimiz davetlidir. Lütfen katılım durumunuzu bildiriniz.

+ Devamı

1 2 3 ... 12 13 14  Sonraki

Kafkas Çeçen Kültür Derneği Mail Listesine Katılmak ve Düzenli Haber Bülteni Almak İçim Katıl
Etkinlik Takvimi

«  Nisan 2014  »
PzPtSaÇaPeCuCt
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

 
Yorum / Makale
ÇEÇEN EVİ

Abdurrahman ÖZDİL
ÇEÇEN KÜLTÜRÜ TESPİT ÇALIŞMALARI 1

Erol YILDIR
ZAMANIN HÜKMÜ

Atila DOĞAN
ÇEÇENYA SEVDASINA ADANAN BİR ÖMÜR : NEVZAT BERKHAN

ihsan BERKHAN
KURŞUN 1. bölüm

Ali BOLAT
BİR ÇEÇEN VE ÇERKEZ DİASPORA ANALİZİ

Yahyahan GÜNEY
ŞEHİTLERİMİZ - GAZİLERİMİZ

Emin ALTUNBAY
KAYBETTİĞİMİZ HAYALİN PEŞİNDE KOŞARKEN

Abdurrahman IŞIK